5
Лютий 2018року
слово редактора

Думай, поки вирішуєш. Вирішив — не думай

Як ніколи оперативно, минулого року законодавці приймали головний фінансовий документ країни — Закон про Державний бюджет. Довго рахували, погоджували, правили і нарешті 7 грудня проголосували. А от потім почали думати, бо на світ Божий текст документа з’явився лише через три тижні, напередодні Нового року — 30 грудня. Під ялинку.

Таку не дуже добру традицію нормотворці продовжили і в новому році.

На початку січня — 11.01 Уряд оголосив, що прийняв два нормативи, за якими значно підвищується заробітна плата педагогічних працівників. Одразу запитання: кому ж пощастило, на скільки підвищили, коли буде їм щастя? Чекали два тижні. Профспілка перша забила тривогу. Нормативи нарешті з’явилися, але — така оказія — треба думати, де ж узяти гроші на обіцяне підвищення. Тепер голова починає боліти у керівника закладу та бухгалтера, бо кошторис не гумовий. А затверджувати штатний розпис та нараховувати зарплату треба тут і зараз.

Те ж саме і з державною службою. Уряд довго тримав інтригу і виконав свій обов’язок лише наприкінці січня. Аж 25.01 нарешті дізналися, що ж чекає держслужбу у 2018 році — нова схема посадових окладів та деякі зміни в структурі їх оплати праці. Нагадаємо, що Закон про Державний бюджет на  2018 рік містить положення, які обмежують реалізацію деяких норм Закону про державну службу в межах фінансових ресурсів. Тож з’ясуємо, чи виправдав Уряд сподівання держслужбовців в оплаті праці, обіцяні їм Законом про державну службу.

А ось посадових осіб органів місцевого самоврядування та працівників, оплату праці яких провадять за ЄТС, лишили поза увагою. Чого їм чекати у році прийдешньому? Які посадові оклади — чекати чи рахувати? Про це і не тільки йтиметься на шпальтах тижневика.

Лікарняні та декретні — про це не можна забувати. Розберемо, кому та як потрібно обмежувати розміри страхових виплат у 2018 році. Підкажемо, як розрахувати лікарняні, декретні, та допоможемо правильно застосувати обмеження їх розміру на конкретних прикладах.

Хай вам легко рахується і все вдається.

І до зустрічі на шпальтах вашого тижневика «Головбух: Бюджет»!

Тетяна ПІДНЕБЕСНА, 
головний редактор

 

РЕДАКЦІЙНО-ЕКСПЕРТНА РАДА

ЛИТВИН А. М., заступник директора Департаменту заробітної плати та умов праці — начальник відділу оплати праці у бюджетній сфері Міністерства соціальної політики УкраїниШАРМАНСЬКА С. О., начальник Управління бухгалтерського обліку та звітності — головний бухгалтер Міністерства освіти і науки України
КУПЛІВАНЧУК А. В., завідувач відділу соціально-економічного захисту Профспілки працівників охорони здоров’я УкраїниЄФІМОВ О. М., адвокат, аудитор, доцент кафедри цивільного та трудового права Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана, канд. юрид. наук
ПІДЛУЖНА Н. В., директор Департаменту стратегічного планування та аналізу Міністерства соціальної політики УкраїниПІДНЕБЕСНА Т. П., головний редактор тижневика «Головбух: БЮДЖЕТ»
ВЕРЕТА Л. В., начальник Управління бухгалтерського обліку і фінансової звітності — головний бухгалтер Міністерства охорони здоров’я України 

Київ 2018 

Подарунок зірковим головбухам
№ 5, 2018
Нормативні документи і роз’яснення