За яким курсом перераховувати євро в гривні в авансовому звіті

З євро в авансовому звіті завжди трохи цікавіше, ніж хочеться. Один курс — для авансу, інший — для перерахунку, ще один — для доплати. Щоб усе зійшлося й податківці не мали питань, треба знати, коли та який курс застосовувати. Тож розберімо, як застосовувати ці курси, у відео
Основний нормативний документ, який регулює оподаткування сум на відрядження, — це Податковий кодекс України. На жаль, він максимально лаконічний і не дає відповідей на певні практичні питання. Тому звернімося до Інструкції про відрядження.
Інструкція про відрядження обов’язкова для бюджетних установ. Інші підприємства використовують її як допоміжний документ.
Установа, яка відряджає працівника за кордон, забезпечує його авансом у:
- валюті країни, куди він їде; або
- доларах США; або
- євро; або
- гривнях — за офіційним курсом НБУ на день подачі банку розрахунку витрат на відрядження.
Після повернення з відрядження працівник подає авансовий звіт.
Перерахунок витрат на відрядження відбувається відповідно до фактичного обмінного курсу банку. Коли ж документів про обмін валюти немає, то зважають на крос-курс. Якщо для остаточного розрахунку за відрядження необхідно виплатити додаткові кошти, виплата відбувається в гривні за офіційним обмінним курсом гривні до іноземних валют, установленим НБУ на день, коди керівник затвердив авансовий звіт. Кошти треба перерахувати працівнику до закінчення третього банківського дня.
Залишайтеся з нами, щоб завжди бути в курсі найважливішого. Вдалих відряджень!
