Що можна, а чого зась
Мінекономіки опублікувало роз’яснення з прикладом розрахунку компенсації за невикористану відпустку. Які нюанси врахували посадовці, а що випустили з уваги? Чи можна уникнути розрахунку двох середньоденних зарплат? Про це — у статті «Нові вказівки Мінекономіки щодо розрахунку компенсації за невикористану відпустку у 2024 році».
Ознайомтеся зі статтею «Зміна № 13 до КП: нові посади в ІТ та інші новації», щоб перевірити, чи треба змінювати штатний розпис. У Класифікаторі професій — 42 нові професійні назви робіт. Розробники актуалізували назви професій і скасували ті, що застаріли. Знатимете, що робити, якщо посаду в КП уточнили або скасували, та чи відображати ці зміни у штатному розписі.
Щоб з’ясувати, коли кошти за надання платних послуг можна витратити на розсуд установи, тримайте підказки експерта. Нагадаємо, на які групи й підгрупи поділяють власні надходження, а також черговість, за якою можна використовувати кошти спецфонду.
Установи, які надають в оренду державне майно, контролюють, щоб орендарі в повному обсязі відшкодовували витрати з утримання орендованого приміщення. Для цього установа-орендодавець готує відповідні розрахунки. А чи включати до них витрати на заробітну плату прибиральника, розповість Людмила Кравченко у статті «Чи відшкодовує орендар витрати на зарплату прибиральника».
З’ясуйте, де у Звіті неприбутківця відобразити благодійну допомогу — у рядках 1.6.1/2.4.1 чи рядках 1.3/2.2. Експерт підкаже оптимальний варіант.
Працюймо в тандемі. Крокуймо до Перемоги разом!
Олеся СКРИМОВСЬКА,
головний редактор
|
Головбух: Бюджет 0 44 586 56 06 Головний редактор, відповідальний за випуск Редакція не несе відповідальності за зміст рекламних матеріалів. Позиція редакції може не збігатися з позицією автора. Передрук матеріалів тижневика «Головбух: Бюджет», будь-яке їх цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу Видавця Розповсюджується лише за передплатою, яку можна оформити в редакції © Цифрове видавництво Експертус, 2024 |
Київ
2024