Знаходьмо привід для радості разом
Можемо журитися, що роботи багато, а зарплата не відповідає потребам. Та можемо порадіти, що маємо роботу, яка допомагає проживати складні часи. Краса в очах того, хто дивиться. Чи не так?
Щоб робота й надалі приносила радість, нарахуйте відпускні без порушень — скористайтеся рекомендаціями Мінекономіки. Тримайте відповіді на запитання про додаткові соціальні відпустки. Дотримаєтесь вимог законодавства й надасте відпустки тим, хто має на них право. З’ясуєте, кому та коли оплатити компенсацію за невикористані дні відпусток. Збережіть свій час — перегляньте найактуальніше з офіційних роз’яснень.
Через некоректне визначення штатної чисельності працівників роботодавці почали отримувати санкції від Фонду соцзахисту осіб з інвалідністю. Але не засмучуйтеся, у нас є чим вас порадувати. Експерт допоможе розрахувати штатну чисельність працівників та кількість осіб з інвалідністю, аби не наразитися на штраф, та виправити помилку, якщо вже її припустилися. Адже із 2023 року органи контролю за даними Податкового розрахунку відстежують, чи дотримує роботодавець інвалідної квоти зі створення робочих місць.
2022 рік вніс суттєві зміни в роботу сумісників. Запитання щодо сумісництва були й раніше, однак тепер їх стало більше. Адже дотриматись вимог законодавства стало важче: галузеві нормативно-правові акти суперечать КЗпП. Однак це не привід журитися, адже зняття обмежень розширює можливості. Пропонуємо розв’язання складних ситуацій, пов’язаних з працею сумісників. З’ясуєте, чи може працівник виконувати педагогічну роботу за сумісництвом в основний робочий час. Перевірите, чи належно оформили працю сумісника.
Бухгалтери розуміються на особливостях багатьох галузей господарської діяльності. Доводиться навіть брати участь у розробленні проєктно-кошторисної документації (ПКД) для майбутнього ремонту чи реконструкції. Адже від назви проєкту залежить багато чинників: фінансування, терміни виконання, облік та врахування витрат тощо. Привід для радості може здатися сумнівним. Але якщо вже вв’язалися в цю історію, удоскональте свої навички та вкотре здивуйте керівника професіоналізмом. Заглиблюватись в архітектурні терміни ми не пропонуємо. Однак підкажемо, як обліковувати розроблену проєктно-кошторисну документацію. Отримаєте поради, чи реагувати на вимогу аудиторів облікувати ПКД як окремий об’єкт. Спишете ПКД, яка застаріла або втратила актуальність. На допомогу — готові бухпроведення.
Працюймо в тандемі. Крокуймо до Перемоги разом!
Олеся СКРИМОВСЬКА,
головний редактор
|
Головбух: Бюджет 0 44 586 56 06 Головний редактор, відповідальний за випуск Редакція не несе відповідальності за зміст рекламних матеріалів. Позиція редакції може не збігатися з позицією автора. Передрук матеріалів тижневика «Головбух: Бюджет», будь-яке їх цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу Видавця Поштова адреса редакції і видавця Розповсюджується лише за передплатою, яку можна оформити в редакції, в усіх відділеннях зв’язку та передплатних агенціях вашого міста © ТОВ «Експертус Тек», 2023 |
Київ
2023