Захисні алгоритми
На жаль, літо розпочалося не так, як хотілося. Рашисти вкотре продемонстрували свою сутність. Підрив Каховської ГЕС — вершина людського безумства.
Душа кричить, а в голові безліч запитань. Чому це сталося? Як зупинити нелюдів? Чому світ так повільно реагує? Проте в нас немає часу шукати відповіді. Маємо вкотре згуртуватися і допомагати: хто чим може. Маємо вірити, працювати, донатити — грішми, речами, ідеями, своїм часом і силами. Така випала нам доля.
Робота сьогодні — один із порятунків, який допомагає нам вижити. Не бійтеся робочих складнощів. Незалежно від причини й типу — їх можна вирішити. Тримайте розбір робочих ситуацій і підказки від наших експертів.
Ознайомтеся із судовою практикою, щоб захистити інтереси своєї установи. Приписи ревізорів не завжди законні. Однак порушення, які вони виявляють, посадові особи установи часто навіть не намагаються оспорювати. А якщо і звертаються до суду, то не дбають про те, щоб вибудувати правильну лінію захисту. Або не з’являються в судове засідання і надсилають суду клопотання про розгляд справи без їхньої участі. До яких наслідків це призводить, читайте у статті «Ревізори встановили незаконні видатки установи: чому суд не стягнув їх з підрядника».
Отримайте відповіді: чи мають право на щорічну основну відпустку працівники закладів освіти, які під час дії воєнного стану перебували в простої? Як нараховувати відпускні таким працівникам? Скористайтеся прикладами розрахунку відпускних у статті «Працівники закладу освіти у простої: як розрахувати відпускні».
Через Додаток Д5 об’єднаного звіту з ЄСВ, ПДФО та військового збору роботодавці подають відомості про трудові відносини осіб, зокрема про період їх початку та закінчення. Як бути, якщо бухгалтер помилився під час його заповнення? Тримайте підказки зі зразками виправлення помилок у статті «Виправляємо помилки в Додатку Д5 до Податкового розрахунку».
У замовників протягом року трапляються ситуації, рішення яких підказує не законодавство, а практика. У такі моменти вони діють за власними напрацьованими алгоритмами. Скажімо, коли доводиться вносити зміни до річного плану закупівель. Як врахувати законодавчі вимоги під час змін у річному плані закупівель — розберемо на практиці у статті «Зміни в річному плані закупівель: перевірте три ризикові моменти».
Тримаймося, любі! Працюймо в тандемі. Крокуймо до Перемоги разом.
Олеся СКРИМОВСЬКА,
головний редактор
|
Головбух: Бюджет 0 44 586 56 06 Головний редактор, відповідальний за випуск Редакція не несе відповідальності за зміст рекламних матеріалів. Позиція редакції може не збігатися з позицією автора. Передрук матеріалів тижневика «Головбух: Бюджет», будь-яке їх цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу Видавця Поштова адреса редакції і видавця Розповсюджується лише за передплатою, яку можна оформити в редакції, в усіх відділеннях зв’язку та передплатних агенціях вашого міста © ТОВ «Експертус Тек», 2023 |
Київ
2023