Інвестиції в майбутнє
Які дивовижні зміни чинить з нашою свідомістю війна. Що цинічніше й жорстокіше діє ворог, що більш погіршуються умови нашого життя — то повніше відкриваються наші внутрішні духовні запаси. Здавалося б: економіка хитається, з роботою в багатьох не стабільно — а ми збираємо мільйони на армію. Руйнують енергетичні об’єкти, доводиться жити і працювати без світла — а ми залишаємо в ліфтах «пакунки виживання». Грошей менше, умови гірші — а співчуття і патріотизму більше. Тож усі наші страждання — як інвестиція в майбутнє країни: багатої і духовно, й економічно.
Інвестувати в наше незалежне майбутнє, що наразі означає — в Збройні Сили, можна і вклавши кошти у військові облігації. Адже гроші за них підуть на найнеобхідніше для захисників: зброю, техніку, їжу та медикаменти. Можливість придбати військові облігації мають і місцеві бюджети. Мають вони й бажання — судячи з великої кількості запитів до Мінфіну з цього приводу. Тож «Як місцевій владі вкласти вільні кошти у військові облігації» — пояснює Мінфін, а коментує наш експерт.
Поки дика частина земної кулі намагається зруйнувати майбутнє — і своє, до речі, теж, — цивілізований світ інвестує в мир, допомагаючи нам зброєю. Озброєння за програмою лендлізу військові частини можуть отримувати і напряму від оборонного комплексу США, і через Міноборони чи підпорядковані йому держпідприємства. От і в новій ситуації бухгалтерська служба Міноборони спочатку оприбуткувала придбані за програмою лендлізу чотири небезпечні для ворога предмети фінансового лізингу, а потім передала їх військовій частині «Захисники України». Як вони їх обліковували — у статті на прикладі робочої ситуації «Лендліз зброї через Міноборони: ще чотири проведення для HIMARS».
В особливий час — і закупівлі з Особливостями. А як інакше: на перший план виходить результативність закупівлі, поступаючись можливості створити конкуренцію потенційних учасників. До того ж відкритість та прозорість в окремих закупівлях взагалі може створювати загрозу безпеці замовників чи постачальників або давати ворогу цінну інформацію, яку він може використати проти України. Тож заступниця директора ДП «Прозорро» пояснює нам, які способи закупівлі використовувати, хто може закуповувати за новими правилами, що змінилося в роботі ЕСЗ.
Так, нині ми втрачаємо. Але всі втрати відшкодуються нам сторицею в прекрасному майбутньому — вірмо в це. Ну й працюймо далі разом!
Олеся СКРИМОВСЬКА,
головний редактор
|
Головбух: Бюджет 0 44 586 56 06 Головний редактор, відповідальний за випуск Редакція не несе відповідальності за зміст рекламних матеріалів. Позиція редакції може не збігатися з позицією автора. Передрук матеріалів тижневика «Головбух: Бюджет», будь-яке їх цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу Видавця Поштова адреса редакції і видавця Розповсюджується лише за передплатою, яку можна оформити в редакції, в усіх відділеннях зв’язку та передплатних агенціях вашого міста Передплатний індекс у Каталозі видань України — 89314 © ТОВ «Експертус Тек», 2022 |
Київ
«Експертус Тек»
2022